Ekologiczna aranżacja wnętrz. Tadelakt, farby naturalne, tynki z gliny.

Aranżacja pomieszczenia, w której prym wiodą ekologiczne elementy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to efekt odczuwalnych skutków ingerencji w naturę, gdzie człowiek zdał sobie z tego sprawę i dlatego w dzisiejszych czasach jest to trend obecny w różnych dziedzinach życia w tym w architekturze wnętrz. Dlatego Tadelakt cieszy się coraz większym powodzeniem.

Ekologicznie nie znaczy nudnie

Ekologia służy tworzeniu nietuzinkowych wnętrz z wykorzystaniem materiałów z odzysku. Jest to przede wszystko ukłon ku przyrodzie będącej nieskończonym źródłem inspiracji Oprócz materiałów z odzysku, powodzeniem cieszy się także drewno, które po odpowiednim zaimpregnowaniu, może służyć wiele lat. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o impregnacji drewna zajrzyj na Impregnacja drewna – Kraków/Cała Polska
Aranżacja wnętrza w stylu eko wyróżnia przede wszystkim spokój, harmonia i prostota. Jest to miejsce stworzone do wypoczynku, a także idealne schronienie przed codziennymi problemami i obowiązkami. Charakteryzuje je lekki i przyjazny dla domowników klimat. Naturalne wykończenia takie jak tynki z gliny czy naturalne farby nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu i są ukojeniem dla oczu.

Najlepsze naturalne materiały – glina, tadelakt, farby i oleje.

W ekologicznym pomieszczeniu warto jest postawić na paletę barw o jasnej kolorystyce. Sprawdza się tutaj na farby w skromnych, stonowanych barwach, nawiązujące do naturalnej kolorystyki otaczającej nas przyrody. Idealnym komponentem będzie szarość, odcienie brązu, złamana biel czy piaskowy beż. Owe kolory umożliwią uwydatnienie ciemniejszych drewnianych mebli ( Przeczytaj także: Impregnacja drewna – wszystko co powinieneś wiedzieć) czy dodatków. Ciekawą alternatywą będą w tej aranżacji jasne ściany. Ściany w kolorze gliny opatrzone są prostotą, a surowy materiał nadaje ciepłego charakteru sprawiając, że pomieszczenie optycznie jest większe. Doskonałym kolorem jest biel, dzięki której możliwe jest uzyskanie świeżości w mieszkaniu. Idealne łączy się z drewnianymi elementami.

Kompozycja

Ekologiczne wnętrza uciekają od tworzyw sztucznych, plastików i innych syntetyków. W ekologicznej aranżacji wnętrz dominuje drewno, materiały naturalne czy wiklina.
Podstawowym elementem jest drewno na podłogach, ścianie, czy nawet w postaci prostych funkcjonalnych mebli. W tym stylu doskonale odnajdują się ściany, na których zastosowano tynki z gliny. We wnętrzu ekologicznym może znaleźć się impregnowane drewno z odzysku w formie na przykład skrzynek po owocach, które możemy przerobić na szafki czy sofy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *